Şişli Terakki Lisesi Mezunları Derneği ile işbirliği

Şişli Terakki Lisesi Mezunları Derneği ile işbirliği

Özlem Güzel Bale ve Müzik Okulu, 2019 – 2020 Eğitim Öğretim yılında Şişli Terakki Lisesi Mezunlar Derneği ile işbirliği yapıyor.

Terakki Vakfı Okulları, eğitim hayatına 1877 yılında “Mekteb-i Terakki” adıyla başladı. Kurum kız öğrencilere de Batı eğitim anlayışına uygun eğitim olanağı sağlayan köklü ve öncü bir okuldur. Bugün Levent ve Tuzla olmak üzere iki kampüste eğitime devam eden eğitim kurumu, uzun yıllar herkes tarafından bilinen adıyla Şişli Terakki Lisesi olarak yetiştirdiği başarılı öğrencilerle adını eğitim tarihine altın harflerle yazdırmıştır.

Şişli Terakki Lisesi mezunları halen okullarından edindikleri misyon ve vizyonu yaşatmakta, özellikle kültür sanat faaliyetlerini desteklemektedir. Bu kapsamda yapılan işbirliği ile 2019 – 2020 Eğitim – Öğretim yılına özel Şişli Terakki Lisesi Mezunlar Derneği üyeleri ve 1.derece aile fertleri Özlem Güzel Bale ve Müzik Okulu eğitimlerinden %15 indirim imkânından faydalanabilecek. Bunun için Şişli Terakki Lisesi Mezunlar Derneği kartlarını ibraz etmeleri yeterli.

Balede dünyaca ünlü eğitimi ve değerlendirme sistemine sahip Royal Academy of Dance (RAD) Akademi’nin Türkiye’deki temsilcilerinden Özlem Güzel Bale ve Müzik Okulu’nun kurucusu Özlem Tokuş konu hakkında şunları söyledi. “Terakki Vakfı Okulları Atatürk’ün doğduğu şehirde kurulmuş ve yüzyılı aşkın bir tarihe sahip ülkemizin en önemli eğitim kurumlarından biri. Mezunu olmaktan gurur duyduğum bu nadide okulu bitirmiş değerli mezunlarla bir işbirliği yapmaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz,” dedi.

Bilgi için: http://stlmed.org/