Seda (Isca) Gürdoğan


Modern Dans Bölüm Danışmanı ve Yetişkin Bale Öğretmeni

1977 Yılında Hollanda’da doğdu. 1982-1994 Yılları arasında Yıldız Alpar Bale Okulu’nda Klasik Bale eğitimi aldı. 1994 Yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Modern Dans Bölümü’ne girdi ve 1998 yılında mezun oldu. Mezun olduktan sonra, Modern Dans Master programını tez aşamasında sonlandırmıştır.

Koreograf ve dansçı olarak bir çok dans grubunda görev aldı. Aydın Teker, Şebnem Selışık Aksan, Geyvan Murphy, Zeynep Tanbay, Rebeca Lazier, Peter Kope, Michele De La Rose, Alev Akçin, Yuri Mezokh gibi hocalarla çalışmalar yaptı.

1998 yılından bu yana okulumuzda birçok çalışmaya katıldı. Royal Academy Of Dance’in öğrencilik sertifikalarını başarıyla tamamlamıştır.

Dans eğitmenliği dışında 2000 yılından beri sürdürdüğü TV, reklam vs. gibi konularda dansçılık, koreograflık ve cast direktörlüğü yapmış olup ara ara bu konulardaki çalışmalarını sürdürmektedir.

Okulumuzun Modern Dans Bölümünün kurucusu olup, MSÜ Devlet Konservatuvarı ve Yıldız Teknik Üniv. Modern Dans bölümlerine okulumuz öğrencileri ve dışarıdan müracaat edenlere giriş sınavlarına hazırlık dersleri vermiş, 10’dan fazla öğrencinin  bu okullarda yer almasına katkıda bulunmuştur.

2012-2017 yılları arasında  Özlem Güzel Bale ve Müzik Okulu’nun Kartal Şubesi’nde İdari İşler ve Bale Bölümü Yöneticiliği yapmıştır. Halen, Modern Dans Bölüm Başkanlığı ve Yetişkin Bale Öğretmenliği görevlerini sürdürmektedir.