Seda Isca Gürdoğan

Modern Dans Bölümü Sorumlusu ve Eğitmeni

1977 Yılında Hollanda’da doğdu. 1982-1994 yılları arasında Yıldız Alpar Bale Okulu’nda Klasik Bale eğitimi aldı. 1994 Yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Modern Dans Bölümü’ne girdi ve 1998 yılında mezun oldu. Royal Academy Of Dance “Elementary” sertifikası ile bale bölümünü başarıyla bitirdi. 2006 yılında MSÜ Yüksek Lisans eğitimine hak kazanarak eğitimine bir süre daha devam etti. Koreograf ve dansçı olarak bir çok dans grubunda görev aldı. Aydın Teker, Şebnem Selışık Aksan, Geyvan McMillen, Zeynep Tanbay, Rebecca Lazier, Peter Kope, Mehmet Sander, Michele De La Rose, Alev Akçin, Yuri Mezokh, Mary-Clare McKenna gibi hocalarla çalışmalar yaptı. Tap Dance, Pilates Eğitmenliği, Skinner Release, Barre Method gibi pek çok alanda aldığı eğitimlerle, 2007 yılında kurduğu ve geliştirdiği “Bale Fusion” ile Bale, Çağdaş Dans, Pilates, Yoga ve Barre Method disiplinlerini tek çatı altında toplayarak yetişkinlere yönelik eğitimlerini sürdürmektedir.

Konservatuar Çağdaş Dans Bölümü’nün sınavları için 2003’den bu yana hazırlık dersleri ile eğitim verdiği pek çok öğrencisinin başarılara imza atmasına katkıda bulunmuştur.

1998 yılında kurumumuzda öğretmen olarak göreve başlayıp,bu süre zarfında 5 yıl boyunca kurumumuzun Kartal Şubesinde Müdür olarak görev almış, halen okulumuz Modern Dans Bölümü Sorumlusu ve Eğitmeni olarak çalışmalarına devam etmektedir.