Dance Grades

Türkiye'de bir ilk!

Dance Grades olarak Türkiye’de ilk defa, 2023 yılının Ekim ayından itibaren başlattığımız Uluslararası dans programı olanRambert Grades ile modern / çağdaş dans alanında Türkiye’deki bu ayrıcalığa sahip olan Özlem Güzel Bale okulu ile öğrencilerimize çok yakında ilk sertifikalarını teslim etme heyecanını yaşıyoruz.

Rambert Grades eğitimi, Royal Academy of Dance (RAD) ile birlikte yürütülmektedir. Bu işbirliği, Rambert Grades programının kalitesini ve geçerliliğini garanti altına almaktadır. Rambert Grades programı, RAD sertifikası alan öğrenciler için de önemli bir fırsattır. Bu program, öğrencilerin modern dans alanındaki becerilerini geliştirmelerine ve uluslararası geçerliliği olan bir sertifika almalarına olanak tanır. Rambert Grades sertifikası, RAD eğitimi olmadan da alınabilir. Bu program, çağdaş dans ile ilgilenen her yaştan katılımcıya açıktır.

Türkiye’de ilk kez Seda Isca Gürdoğan‘ın liderliğinde Ecem Alfan Gökçen‘in katılımı ile Özlem Güzel Bale ve Müzik Okulu’nda uygulanmaya başlayan Rambert Grades, ÇAĞDAŞ DANS alanında uluslararası sertifika programı ile öğrencilerin Çağdaş / Modern Dans alanındaki başarıları artık yurtdışında geçerli bir sertifika ile resmileşecek ve sanat alanında yeni ufuklar açacaktır.

Eğitmenlerimiz

Seda ISCA GÜRDOĞAN

1977 yılında Hollanda’da doğan Seda Isca Gürdoğan, dans dünyasındaki yolculuğuna erken yaşlarda başladı. Harekete olan tutkusu onu 1982-1994 yılları arasında Yıldız Alpar Bale Okulu’nda Klasik Bale eğitimi almaya yöneltti. Royal Academy of Dance (RAD) “Elementary / Intermediate” sertifikasını alarak uluslararası alanda bale eğitimini tamamladı.

1994 yılında kazandığı Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Modern Dans Bölümü’nden 1998 yılında mezun olmuş, daha sonra aynı bölümün yüksek lisansına kabul edilmiş ve halen modern dans eğitimine devam etmektedir.

Kariyerine 1998 yılında Özlem Güzel Bale ve Müzik Okulu’nda başladı. Yıllar içinde yönetici rolleri üstlendi ve okulun Kartal’daki şubesinde müdür olarak görev aldı. Halen okulda Modern Dans Bölüm Başkanı ve Eğitmeni olarak görev yapmakta olup, dansçı adaylarının gelişimine katkıda bulunmaktadır. Ayrıca bu dönem için 5 yıl boyunca ALEV Eğitim Kurumları’nda yaratıcı dans eğitmeni olarak görev aldı.

Seda Isca Gürdoğan, kariyeri boyunca dans dünyasında çok yönlü bir birey olmayı hedeflemiştir. Bir koreograf ve dansçı olarak, sanatsal hünerlerini sergilediği çok sayıda projede yer aldı. Çağdaş dans alanında konservatuar bölümüne öğrencilerini hazırlamış ve onların birbirinden değerli dansçı ve onların kariyer sahibi olmalarına destek olmuştur. Dansın ötesinde, sanatçı koçluğu, dans kast ajansı sahibi, koreograf olarak sinema ve reklamcılık alanlarında da çeşitli rollerde yer almıştır.

2007 yılında Skinner Release Technique, Bar Metot, Tap Dans, Pop Dans, Pilates, gibi disiplinlerdeki farklı eğitimlerini harmanlayarak “Bale Fusion”ı kurdu. Bu yenilikçi yaklaşım Bale, Çağdaş Dans, Pilates, Yoga ve Bar Metodunu bir araya getirerek öğrencilerine bütünsel ve profesyonel bir dans eğitimi sunmaktadır. 2020 yılında başlattığı Point Workout dersleri (ileri seviye güçlendirici bale çalışmaları) ve son olarak 2023’den bu yana çağdaş dans alanında uluslararası eğitim standartlarını uygulayan Rambert Grades ile eğitim deneyimini daha da geliştirmektedir.

Ecem Alfan GÖKÇEN

Dans hayatına bale ile üç yaşında Yıldız Alpar Bale okulunda başlamış olup, (1990-2002) Royal Academy of Dance (RAD) “Elementary / Intermediate” sertifikasını Özlem Güzel Bale ve Müzik Okulu’ndan alarak uluslararası alanda bale eğitimini tamamladı. Dansa olan merakı ve tutkusunu 2004 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Modern Dans Bölümüne girerek pekiştirdi.

2008 yılında mezun olduktan sonra öğrencilik sürecinde önemli isimlerle çalıştı. Çeşitli koreograflar ile çalışarak bir çok sahnede dansçı olarak görev aldı.

2013 yılında Salzburg’daki SEAD adlı dans okulunda başarılı koreograflardan workshop alma fırsatı buldu. Çevrimiçi atölye programlarına katıldı.

2008 yılında öğretmenlik hayatına bale ve modern dans eğitmeni olarak Özlem Güzel Bale ve Müzik Okulu’nda başlamış olup bunun yanı sıra, birçok kurum, okul ve anaokulunda görev alarak, çocukların yaratıcılığına katkıda bulunmuş ve halen katkıda bulunmaya devam etmektedir.

Kariyeri boyunca, çağdaş dans alanında konservatuar bölümüne öğrencilerin hazırlanmasında etkin rol oynadı. Tüm bunların yanında çok sayıda sinema ve reklam projesinde dansçı olarak görev aldı.

2019 yılında öğrencilik hayatına dönerek, İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümüne girdi.

2023 yılında Rambert Grades ile birlikte çağdaş dans alanında eğitmenlik deneyimini geliştirmeye devam etmektedir. ‎

Sınavlarımız Mart ayında başlıyor!

Galeri

Program hakkında daha detaylı bilgi için Dance Grades web sitesini ziyaret edebilirsiniz.