Özlem Güzel Bale ve Müzik Okulları Kartal’da da açıldı

Özlem Güzel Bale ve Müzik Okulları Kartal’da da açıldı

İngiliz Kraliyet Dans Akademisi’nin Türkiye’deki ilk ve tek mentor’a sahip kurumu Özlem Güzel Bale ve Müzik Okulu Kartal’da…

 1996-1997 Eğitim yılında faaliyetlerine bale bölümü ile başlayan Özlem Güzel Bale ve Müzik Okulu, 10 Ekim 2015 Cumartesi günü Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Turgut Mermertaş’ın katılımıyla Kartal Şubesi’nin açılışını gerçekleştirdi

Bale alanında Royal Academy of Dance (RAD), müzik alanında Associated Board of Royal Schools of Music (ABRSM) ile kurduğu işbirlikleriyle bale ve müzik branşlarında 1996’dan bu yana eğitim veren Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Özlem Güzel Bale ve Müzik Okulu, Kasım 2012’den beri faaliyette olan Kartal Şubesi’nin açılışını Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Turgut Mermertaş’ın değerli katılımıyla gerçekleştirdi.

Özlem Güzel Bale ve Müzik Okulu’nda çok yönlü bir program uygulanıyor. Bale Bölümü’nde klasik balenin yanısıra modern dans, karakter dansları, müzik bilgisi ve solfej, drama, bale tarihi, anatomi ve repertuar eğitimi veriliyor. Öğrenciler, Müzik Bölümü’nde ise solfej, armoni, müzik tarihi ve topluluk eğitimi alıyorlar.

4 yaşından beri her yaş grubundan öğrenciye açık olan eğitimlerin Bale Bölümü’nde 14, Müzik Bölümü’nde ise en az 8 yıllık eğitim sonrası diploma veriliyor. Mezunlardan birçoğu akademik kariyerleri ile birlikte sanat eğitiminin onlara verdiği ayrıcalık ile konularında eğitmenlik yapabiliyor veya profesyonel olarak bu işi meslek haline getirebiliyorlar. Kurumun eğitmen kadrosu, kendi bünyesinden yetişen öğretmenlerle eğitim vermeye devam ediyor.

Selamiçeşme’de ve Kartal’da 2 şubesi bulunan kurum, latin dansları, tango, tap dance, yaratıcı dans, yetişkinler için bale ve zumba gibi birçok hobi kurslarına da ev sahipliği yapmaktadır.

Haber: Melisa S. BAYKAL

Kaynak: Görüş Haber Gazetesi