Balede dünya standardında hizmet

Balede dünya standardında hizmet

Royal Academy Of Dance Klasik Bale Eğitim ve Sınav Değerlendirme Sistemi ülkemizde başlıyor.

Balede dünyaca ünlü eğitimi ve değerlendirme sistemine sahip olan Royal Academy of Dance (RAD) Akademi, ülkemizde uygulanmaya başlandı.

1920 yılında kurulan ve sürekli olarak dans eğitim ve öğretim standartlarını geliştirmek için çalışan RAD, ülkemizde Dance Base Art Studio bünyesinde uygulamaya girdi.

RAD, dünyanın hemen hemen bütün ülkelerindeki klasik balenin en doğru şekliyle öğretimini sağlamak amacında çalışmalarını sürdürüyor.

RAD’ın Türkiye’deki ilk Danışman Hocası olan, Özlem Güzel Bale ve Müzik Okulları kurucusu ve aslen Kıbrıslı Registered Teacher Özlem Sucuoğlu Tokuş tarafından adamıza getirilen klasik bale eğitim sistemi ile çocuklarımız çok daha güvenli ve doğru bir sanat eğitimine adım atmış oldu.

Yıllardır doğru bir dans eğitimi ile faaliyet gösteren Dance Base Art Studio kurucusu Ahu Karaderi ile birlikte bir ilke imza atan Özlem Sucuoğlu Tokuş, KKTC’de bu sistemi ilk kez uygulamaya başlamaktan son derece mutlu ve gururlu olduklarını belirttiler.

4 yaşından itibaren

Dance Base Art Studio kurucusu Ahu Karaderi yaptığı açıklamada “Öğrenciler dört yaşından itibaren başlayabildikleri eğitimlerini, gelişimlerine göre profesyonel düzeye kadar taşıyabilmekte ve tercihlerine göre akademinin öngördüğü standartlarda öğretmen olabilecek şekilde eğitilmektedirler” dedi.

“Bugünün genç öğrencileri gelecekte ister dansçı ister öğretmen olsun bu büyük artistik disiplinden geniş bir bilgi, deneyim ve donanım edinmiş olacaklardır” diyen Karaderi,  bu köklü klasik bale eğitim ve sınav sistemi KKTC’de de ilk kez uygulamaya konulmasından dolayı duyduğu memnuniyeti belirterek sözlerini noktaladı.

Kaynak:http://www.diyaloggazetesi.com