Melek Nur Dudu


Klasik Bale ve Modern Dans Öğretmeni, Sosyal Medya Koordinatörü

1990 yılında İstanbul’da doğdu. 2013’te Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Modülü’nden mezun oldu. 13 yıl süren bale eğitimi ardından 2009’da Özlem Güzel Bale ve Müzik Okulu’ndan mezun oldu; eş zamanlı olarak Royal Academy of Dance programı sertifikasına sahip oldu.

Modern ve çağdaş dans alanında çesitli hocaların professional class ve atölye çalışmalarını yurtiçi ve yurtdışında takip etti. Okulumuz kapsamında, sahnelenen birçok klasik bale eserinde rol aldı. 2007 yılında kurulan dadans topluluğu kapsamında çok sayıda performansın koreografisini, yapımcılığını ve dansçılığını üstlendi. Birçok yerli yabancı film festivalinde gösterilmeye hak kazanan dans filmlerinde dansçı olarak rol aldı. Bağımsız olarak yer aldığı, Türkiye ve dünya çapında pek çok festivalde gösterilmiş ve ödül almış “Edifice” adlı kısa dans filminde dansçı olarak yer aldı. Halen dadans’ın bünyesinde yaratmaya ve sanatı yayma çalışmalarına devam ediyor.

2010 yılından beri Özlem Güzel Bale ve Müzik Okulu’nda, çeşitli okullarda ve cimnastik öğrencilerine klasik bale ve modern dans dersleri vermiş olan Dudu, kurumda Sosyal Medya Koordinatörü olarak çalışmaya devam ediyor.