Funda Aygil Aykal

Kartal Şb. Okul Müdürü, Bale Blm. Yönetici Yardımcısı ve Klasik Bale Öğretmeni

İstanbul doğumlu Funda Aygil Aykal, Saint Benoit Fransız Lisesi’ni 1992’de, Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni 1996’da bitirdi. Aynı yıl, lise ve üniversite eğitimiyle paralel olarak yürüttüğü bale eğitimini Yıldız Alpar Bale Okulu’ndan mezun olarak tamamladı.

Meslek hayatına 10 yıl boyunca çalıştığı Özlem Güzel Bale ve Müzik Okulu’nda başlayan Funda Aygil Aykal, Royal Academy of Dance (R.A.D) öğretmenlik eğitimi programını 2003 yılında tamamlayarak sisteminin kayıtlı bale eğitmenlerinden oldu.

Devlet Balesi sanatçısı ve döneminin baş dansçısı Ender Savaşkurt’la uzun yıllar eğitmen ve koreografi asistanı olarak “Balanchine” tekniği üstüne çalıştı. Ayrıca, Özlem Güzel Bale ve Müzik Okulu 2003 ve 2005 yılı resitallerinde “Les Sylphides” ve “Giselle” gibi bale eserlerinde baş balerin olarak dans etti.

2008-2018 yılları arasında mesleğine kendi açtığı bale ve müzik okulunda devam etti. “Funda Aygil Bale ve Müzik Okulu”nun ticari faaliyetini sonlandırdıktan sonra yeniden, meslek hayatına başladığı kurumun ekibine katıldı. Halen, Özlem Güzel Bale ve Müzik Okulu Kartal Şubesi’nde müdür ve eğitimci olarak görev yapmaktadır.